سخنی از مدیر کل مجموعه با شما دوستان عزیز

این روزها ، اینقدر ناله و شکایت از وضعیت اقتصادی ایران وجود دارد که گفتنش تنها مایه ی تکرار است و برای همه ی ما حاصلی جز ملال ندارد. اما آیا واقعا در این شرایط که از نظر بسیاری از افراد جامعه ، وضعیت رکود و وضعیت نابسامانی است ، آیا نمی توان کار کرد ؟
پس تمام افراد این جامعه که سوار بر ماشین های مدل بالای خویش هستند و سفرهای خارجه می روند و در آمد چند ده میلیونی دارند ، دقیقا چه کار می کنند ؟ فکر می کنید همه ی این افراد ، آقازاده(این واژه اشتباه است در فرصتی مناسب توضیح میدهم) هستند ؟ شاید باورتان نشود ، اما بنا بر آماری که تیم مطالعاتی ما استخراج کرده است ، تنها چند درصد از جامعه ی ثروتمندان ایران را آقازاده ها و ثروتمندان ارثی تشکیل میدهند و باقی افراّدی که در حوزه ی کسب و کارشان موفق هستند ، افرادی می باشند که خودشان و با اراده ی خودشان همت کرده اند و کسب و کارشان را راه انداخته اند و به موفقیت رسیده اند. شاید باور کردنی نباشد اما کسب سرمایه در سه سال اخیر ، توسط افرادی که خودشان به تنهایی و با استقلال کاری و شخصیتی وارد حوزه ی کسب و کار شده اند ، چیزی حدود پنج برابر شده است. یعنی افرادی هستند که در این شرایط و با تمامی اتفاقات موجود در حوزه ی اقتصاد ایران زمین ، موفقیت های چشمگیری کسب کرده اند.

پس همچین دیدگاهی عقلانی نیست که ما باید یا پدرمان ثروتمند باشد یا رانت خوار باشیم و یا پارتی داشته باشیم چرا که  این نوع تفکر زیر سوال بردن قدرت خالق هستی و خدای مهربان است؟!!! اگر به خدای بزرگ باور داریم و بنده شکرگزار او هستیم پس پرواضح است تنها قدرت لایزال هستی هرگز بنده اش را رها نمی کند مگر بنده اش باور نداشته باشد و ناامید باشد و یا در اجرای درست انجام کارها و انتخاب هدفهایش اشتباه و یا اهمال کاری کند.
لذا عزیزانی که همراه ما خواهند بود باید بدانند ما شعار گرا نیستیم و اصلا با وعده های دروغین چندصدمیلیون در یک سال در آورید و یا از این دست وعده هایی که برای منفعت شخصی است بکار نخواهیم برد.متاسفانه در عجبم چرا بعضی از مردم این وعده هارا باور می کنند اگر شما در سال می توانستید درآمد میلیاردی در بیاورید وقتتان را صرف آموزش دیگران می گذاشتید یا اینکه می رفتید بر ثروتتان می افزودید.

همه کسانی که می گویند یکسال ثروتمند شده اند راست می گویند اما درست نمی گویند.

یعنی آنها تنها سال نتیجه هایشان را به شما نشان می دهد چند سال قبلش را که در تلاش بوده اند بی خوابی ها کشیدند و شکست ها خورده اند و… را نمی گویند. شما ۳تا ۵ سال بایستی کار کنید و تنها در سال آخر است که اگر همه کارهایتان را درست انجام داده باشید نتیجه صعودی خواهید گرفت.این هم یک راز که برایتان فاش کردیم. البته یادمان نرود ما به استثائات کاری نداریم و فقط در مورد اکثریت عموم صحبت می کنیم.

به عبارتی موفقیت حتمی است اگر درست عمل کنیم. و تنها را میان بر برای موفقیت قدرتمند کردن خودمان و افزایش مهارت فردی است.

ما باور داریم زمانی ثروت زیاد باید بشود که ظرفیت افراد هم افزایش یابد فرض کنیم یک میلیارد یک شبه در بیاوریم گمان می کنیم می توانیم خوشبخت شویم. حتی قول میدهم خیلی ها نمی توانند برنامه درستی برای کارشان بنویسند یک پلن تجاری با یک بوم کسب و کار حرف ای که بدانند دقیقا چه باید بکنند حتی برای داشتن یک مجموعه و چند کارمند نه مدیریت منابع بلدند و نه مدیریت انسانی چه برسد به استراتژی و قیمت گذاری و … .
آری دوست عزیز زمانی پول زیاد باید بخواهیم که خودمان قدرتمند شده باشیم از نظر مهارت فردی و اصول تجاری و سرمایه گذاری در غیر اینصورت باد آورده را باد می برد.

اما بنظر شما مشکل چیست و از کجا نشات می گیرد ؟ جوان ایرانی ، مطمئن باش که به هر میزان که در جهان هستی ، مشکل و مانع وجود داشته باشد ، قدرت درون تو و اراده ی تو می تواند همه چیز را متحول کند. آنچه که امروز ما به آن نیاز داریم یک اراده ی درونی است. اگر نمی دانی و یا احساس می کنی راه رسیدن به موفقیت را گم کرده ای و یا در جستجوی آن خسته شده ای ، نا امید نشو ، به خدا توکل کن،اطلاعاتت را افزایش بده برنامه ریزی کن و قدم بردار البته روی ما هم حساب کن تیم ما تماما بر این مسئله متمرکز است که راهنمای تو در مسیر رسیدن به موفقیت باشد. کافیست درون خودت را بشناسی. اگر به درون خودت آگاه شوی ، دیگر هیچ مانعی سد راه تو نیست  . برای شناخت درون ، نیاز به یک راهنما داری که ناهمواری های جاده ی رسیدن به موفقیت را برای تو هموار کند و مطمئن باش که ما در این راه نه تنها راهنمای تو هستیم ، بلکه تمام سعی خود را می کنیم که پشتیبان تو نیز باشیم و تو را تا به رسیدن به قله های موفقیت در کسب و کار همراهی کنیم .خواسته ای که ما هم اکنون از شما داریم و از شما می خواهیم که به آن فکر کنید و آن را سرلوحه ی کارتان قرار دهید ، این است که :

” در زمانی که همه خوابیده اند ، تو سخت کار کن . چرا که زمانی که آنان بیدار شوند و راه را آغاز کنند ، تو به مقصد رسیده ای . “

آری بایستی زمان گذاشت و سخت کار کرد اما اگر به صورت گروهی و انتقال تجربه از سمت شما و ما باشد این سختی معنای دیگری به خود می گیرد برای شما و کار دلچسب خواهد شد.

آنچه که گروه ما بر آن استوار شده است ، همت و تلاش شما عزیز ایران زمین است. ما راه را روبروی شما می گذاریم و دستانتان را گرفته و در این مسیر شما را همراهی می کنیم. این مجموعه ، یک مجموعه ی چند منظوره  است. مجموعه ای که تمام اساس و بنیاد آن ، آموزش به کودکان و آموزش به مردم ایران زمین است. پس یادتان باشد : ” با هدف درست ، با یک دید درست و با همت و پشتکار می توان در هر حوزه ای به موفقیت رسید و درهای موفقیت را در هر حوزه ای به سوی خوشبختی و رسیدن به ثروت در کسب و کار باز کرد و به سعادت رسید.  ” . پس تنها کافیست اقدام کنید و با آگاهی قدم بردارید.

از آنجا که تمامی اهداف ما در گرو آگاهی شما به ثمر می نشیند ، بایستی پلن ها و قسمتهای مختلف مجموعه را که طراحی شده است ببینید و هر سوالی دارید بپرسید همه کارشناسان ما موظف به پاسخگویی به متقاضیان هستند. هر زمان با مشکلی نسبت به نحوه برخورد همکاران پیدا کردید کافی است مستقیم برای بنده ایمیل بزنید.

همانطور که همه جا برای استخدام رزومه ارسال می کنند متقاضیان ما باور داریم حق هر شخص مقابلمان است بداند با چه شخص و اشخاصی می خواهد هم مسیر شود

بنده محمدرضا تیموری هستم نویسنده،مدرس،بازرگان
توضیحات درج شده در زیر را نه به چشمه خودستایی بلکه با دید اطلاع رسانی با شما دوست عزیزی که می خواهید عضو مجموعه شوید آورده ایم، این حق شماست بدانید ما کیستیم.

 • تاسیس و مدیریت سایت ” محمدرضا تیموری ” ، با بیش از یک میلیون کلمه محتوای رایگان و منحصر بفرد در زمینه های آموزش نویسندگی ، آموزش کسب و کار و رسیدن به موفقیت(کافی است محمدرضاتیموری را در گوگل سرچ کنید)
 • نویسنده کتاب ” شکست قانون
 • نویسنده ” تابلوهای راهنمای رمان نویسی
 • نویسنده ” روانشناسی کار
 • تالیف و گردآوری کتاب ” ۸ شاه کلید و ۱۲ قدم به سوی ثروت”
 • تالیف و گردآوری کتاب “دوراهی ثروت”
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی ایران
 • عضو خانه اهل قلم ایران
 • خالق طرح  تجاری یو اند وی بر مبنای واگذاری سایت حرفه ای و ارزان قیمت برای افراد متقاضی خواهان موفقیت
 • برنامه ریز طرح جذب مدرس کشوری برای آموزش سنین ۳الی ۷ سال در سری مجموعه آموزشی نیما و نیکا

و چندین عناوین دیگر که ذکرشان در این مقال نمی گنجد.

سخن آخر

به حکم و قاعده آنچه مورد نیاز برای شناخت اولیه بود  در سطور فوق عنوان شد و آنچه نیاز برای آشنا شدن با دیدگاه ما نیز گفته شد،شاید شما هم ازخودتان بپرسید که چطور باید موفق بشوم و یا شاید از خودتان بپرسید آیا روزی می رسد من موفق بشم؟
اگر شما نیز این سوال را در ذهن خودتان دارید ، باید بگوییم که شما یکی از افرادی است که از سطح هوشیاری بالایی برخوردار هستید و با توجه به تمامی شرایطی که ممکن است در آن حضور داشته باشید ، اما بی گدار به آب نمی زنید و اصل اعتماد و اعتبار سنجی را همیشه در اولویت کارتان قرار می دهید و این از نظر ما یعنی شما نخستین گام استوار در دنیای تجارت و رسیدن به عالی ترین هدف ها را برداشته اید و اگر بخواهیم با شما صادق باشیم باید این چنین بگوییم که شما تا بحال دو گام اساسی در رسیدن به هدفتان را که به مثابه دو بال پرواز برای رسیدن به موفقیت است را پشت سر گذاشته اید.

“دوست عزیز روی پاهای خودت بایست و نهایت نیز با بال های خودت پرواز کن.”

۱) نخست اینکه قصد به تغییر کرده اید و تمام انرژی خودتان را در مسیر رسیدن به موفقیت به کار گرفته اید.این نخستین تغییر توست و نخستین قدرت توست برای رسیدن به ارزش های درونیت. مطمئن باش که این نخستین بال تو برای رسیدن به موفقیت است و تو قادر خواهی بود به اوج قله های موفقیت برسی و مطمئن باش که تمامی ابزارهای مورد نیاز برای رسیدن به آنچه که می خواهی را در خودت داری .

۲) و اما بال دوم تو برای رسیدن به آنچه که می خواهی ، مسیر درستی است که طی کرده ای. هنگامی که تو بخواهی و برای هدفت تلاش کنی و جستجو کنی ، خداوند متعال و تمام انرژی های جهان تو را در مسیر درست رسیدن به هدف هایت قرار میدهند. هم اکنون تو در آستانه ی یک اوج هستی . پس راهت را ادامه بده و مطمئن باش که به موفقیت خواهی رسید.

جوان ایرانی ، ما اعضای تیم آموزشی -بازرگانی و سایر خبرگان و کارشناسان زیر مجموعه های این گروه ، قصد داریم که نیروی تو را ، قدرت تو را و اراده ی تو را در رسیدن به آنچه که می خواهیم پرورش دهیم. ما شبانه روز ، تلاش می کنیم تا که یک جوان ایرانی بتواند در بهترین شرایط ، زندگی خود را سپری کند و سعی بر این داریم که علاوه بر رسیدن تو به قله های موفقیت در تجارت ، تو را با احساس لیاقت های درونیت آشنا کنیم و پله پله تو را تا ملاقات ارزش های والای خودت راهنمایی کنیم . ما کنار هم ، یک خانواده خواهیم شد تا رسیدن به هر آنچه که حق ایران زمین است .

این دو بال پرواز که کنون در اختیار توست  به تنهایی کفایت می کند تا که یک انسان را در معرض بهترین اندیشه ها برای رسیدن به موفقیت قرار دهد.

نخستین دلیل اعتماد به ما ، فعالیت های گسترده ی ماست. ما در طول سالیانی که در فضای کسب و کار کشور فعالیت کرده ایم ، ثابت کرده ایم که می توانیم بهترین اهداف را در کوتاه ترین زمان ممکن با یک بهره وری بسیار بالا در اختیار داشته باشیم . اگر می خواهید در این باب اعتبار سنجی کنید ، می توانید سری به شرکت ها و فعالیت های گسترده ای که در زمنیه های مختلف داشته ایم بزنید و هر کدام از این شرکت ها را مورد تایید قرار دهید.

نخست می توانید به سایت محمدرضا تیموری  تمامی اطلاعات مورد نیاز در باب  شخص محمدرضا تیموری را در اختیار بگیرید. از سوی دیگر می توانید با گذری به سایت های موسسه پرورش هوش نیما و نیکا و همچنین سایت گروه تجاری یو اند وی تمامی اعتبار نامه های لازم را کسب کنید.

در ادامه تنها بخشی از افتخارات موسسه پرورش هوش نیما و نیکا که حوزه ی اصلی فعالیت های پیشنهادی ما در مقوله ی کسب و کار است را با هم مرور می کنیم ، تا شما عزیزان به این نتیجه دست پیدا کنید که به چه میزان فعالیت های ما تحت اقبال ارگان های دولتی بوده است و ما بعنوان یک مجموعه ی مستقل تا چه میزان توانسته ایم که فعالیت هایمان را گسترده کنیم .

 • دریافت تندیس بهترین ایده در حوزه ی آموزش کودکان از مرکز فرهنگی و هنری شهرداری
 • کسب مقام اول در جشنواره ی ملی بنیاد ملی نخبگان ایران در حوزه ی آموزش کودکان و نوجوانان
 • دریافت گواهی ثبت بهترین طرح در بخش طراحی اسباب بازی در سال ۱۳۹۶
 • دریافت عنوان بهترین استارتاپ آموزشی از سوی بنیاد ملی نخبگان
 • طرح برگزیده ی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در میان بیش از دو هزار طرح آموزشی در حوزه ی کودکان و نوجوانان

و تندیس ها و مقام های دیگر که ذکر آنان در این مقاله نمی گنجد.

اما بعد ، دلیل دیگری که شما دوستان می توانید برای اعتبار سنجی ما مورد استفاده قرار دهید ، ذکر این نکته است که ما عمده ی فعالیت خودمان را بر روی کارهای فرهنگی گذاشته ایم و هر محصولی که از سمت ما تولید شده است ، یک مجموعه ی فرهنگی بوده است ، چرا که دغدغه ی ما نیز بطور مستقیم ، دغدغه ی فرهنگ ایران زمین است. پس نتیجه می گیریم که شما با مجموعه ای در حال کار هستید و قصد کار کردن با مجموعه ای را دارید که جز به اعتلای فرهنگ ایرانی و گسترش کسب و کار در ایران و موفقیت مردم ایران زمین به چیز دیگری نظر ندارد.

از سوی دیگر نیز تمامی کتاب های ما ، می تواند گزینه ای مناسب برای اعتبار سنجی باشد . ما تمامی کتاب هایمان را با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران به چاپ رسانده ایم و هر کدام از این کتاب ها به نوعی یک برگه ی هویت برای مجموعه ی ما می باشند.

اما بخاطر داشته باشید  : ” ایران زمین ، لایق اعتماد است. لایق صداقت است. لایق رشد و تجلی در عرصه ی جهانی است و کنون ما اعضای تیم مطالعاتی ، آموزشی و فرهنگی استاد تیموری ، تمامی بسترهای لازم را برای رسیدن به موفقیت شما عزیزان را فراهم می کنیم تا در ذهن داشته باشید که می توان بدون کذب ، بدون دروغ و بدون هجمه پراکنی های امروزی نیز موفق شد و موفقیت را کسب کرد. ما زندگی مان ، روحمان و منش کاریمان ، با فرهنگ و صداقت گره خورده است. 

“دیگر این به انتخاب شما بستگی دارد هم مسیر شویم و یا هر کدام در مسیری متفاوت حرکت کنیم”
با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان
محمدرضا تیموری 
زمستان۱۳۹۷